Kullanıcı Sözleşmesi | TasarlaYolla

1. TARAFLAR

a) ‘www.tasarlayolla.com’ internet sitesinin faaliyetlerini yürüten……………………………. adresinde mukim www.tasarlayolla.com (Bundan böyle “Websitesi’’ olarak anılacaktır).

b) www.tasarlayolla.com internet sitesine üye olan internet kullanıcısı (“Kullanıcı”)


2. SÖZLEŞMENİN KONUSU VE AMACI

İşbu Sözleşme’nin konusu www.tasarlayolla.com’un sahip olduğu internet sitesi www.tasarlayolla.com ‘dan kullanıcının faydalanma şartlarının belirlenmesidir.

3.SİTENİN KULLANIM ŞEKLİ VE AMACI

3.1 Websitesi üzerinden hizmet almak isteyen Kullanıcı, istenilen bilgileri girmeden işbu Sözleşme‘de tanımlanan Kullanıcı olma hak ve yetkisine sahip olamaz.18 yaşını doldurmamış veya reşit olmayanlar, kısıtlılar ve temyiz kudretine sahip olmayanlar ancak veli veya kanuni temsilcileri vasıtasıyla işlem yapabilirler. Aksi durumda yapılan tüm işlemler geçersiz olacaktır.

3.2 Sunulan ve satın alınan paket içeriği vaat edildiği şekilde tamamlanacağı garantilidir. Ancak tasarım öznel olduğu için müşterinin beğenip beğenmemesi garanti altında değildir.

3.3 Websitesinde dört adet hizmet paketi bulunmaktadır. Bu paketler Bronze, Silver, 3+1 Premium ve Platinum Paket adlarını taşımaktadır. Paket satın alınmadan önce Kullanıcı tarafından başvuru sekmesindeki başvuru formu doldurulacak ve istekler belirtilecektir. Websitesi ile kullanıcı arasında yapılan konuşmaya göre kullanıcı uygun pakete yönlendirilecektir. Websitesi tarafından verilecek danışmanlık hizmeti paketin içeriği ile sınırlıdır. Paket içeriğinin aşılması durumunda kullanıcı tarafından ek olarak paket satın alınabilecektir.

3.4 Paket satın alınmadan önce başvuru esnasında iç mekan tasarımı yapılması istenen mekanın tüm duvar girinti çıkıntıları, pencere boşlukları, kapı boşlukları, mekanın ortasında kolon, duvar varsa bu elemanların duvarlara uzaklıkları, kapı ve pencere yükseklikleri, kapı ve pencere genişlik ölçüleri kullanıcı tarafından net biçimde belirtilmelidir. Düz, beyaz bir kağıda okunaklı olarak mekanın plan taslağı çizilerek ölçüler üzerine yazılmalıdır. Yazıların okunaklı ve net olması önemlidir. Websitesi tarafından okunmaması durumunda kullanıcıdan tekrar ölçü talep edilebilecektir.

3.5 Kullanıcı tarafından mekanın her yönden fotoğraflarının çekilmesi, varsa sorunlu bölgenin anlaşılır detaylı fotoğraflarının da çekilerek gönderilmesi gerekmektedir.

3.6 Başvuru esnasında ad-soyad, telefon numarası, şehir, yaş, eğitim durumu, hobiler vb. gibi sorular kullanıcı ve tasarlayolla ekibi (websitesi) arasında gizli kalacaktır. Kişisel bilgiler tasarımı şekillendiren unsurlardır. Sadece tasarım çalışması için gereklidir. Websitesi tarafından farklı şekillerde kullanılmayacaktır.

3.7 Bronze paketi satın alan kullanıcıların alacağı hizmet: Danışanın tasarım süreci boyunca 15 (onbeş) soru-cevap hakkı vardır. (tasarlayolla.com üzerinden). Paket kapsamında hazır mobilya/aksesuar/dekorasyon elemanları ve malzeme önerileri bir rapor halinde sunulur. Paket teslimi başvurudan itibaren (09:00-18:00 saatleri arasında) 48(kırksekiz) saat/iş günü içinde yapılır. Her paket tek oda için geçerlidir. 

Danışan, 2(iki) işi günü süren paket çalışmasından sonraki 3(üç) iş günü içinde tasarlayolla.com paneli üzerinden yanıt vermiyorsa mevcut satın aldığı paketin geçerlilik süresi sona erer. 2(iki) iş günü son erdikten sonraki 3(üç) iş günü geçtiği halde tekrar çalışmak isterse yeniden Bronze paketi satın alır. 

 Silver paketi satın alan kullanıcıların alacağı hizmet: Danışanın tasarım süreci boyunca 20(yirmi) soru-cevap hakkı vardır. 20(yirmi) soru-cevap hakkının hepsini tek seferde veya taslak tesliminden önce ve sonra kullanmak üzere bölebilir.  Paket teslimi başvurudan itibaren (09:00-18:00 saatleri arasında) 10(on) iş günü içinde yapılır. İlk 5(beş) iş günü içinde 2(iki) adet taslak yerleşim düzeni/planı, hazır mobilya/aksesuar/dekorasyon elemanları ve malzeme önerilerinin ara teslimi yapılır. 10(on) iş günü sonunda 1(bir) adet final yerleşim düzeni/planı, moodboard, hazır mobilya/aksesuar/dekorasyon elemanları ve malzeme önerilerinin teslimi yapılır. Her paket tek oda için geçerlidir.

Danışan, 10(on) işi günü süren paket çalışmasından sonraki 5(beş) iş günü içinde tasarlayolla.com paneli üzerinden yanıt vermiyorsa mevcut satın aldığı paketin geçerlilik süresi sona erer. 10(on) iş günü son erdikten sonraki 5(beş) iş günü geçtiği halde tekrar çalışmak isterse yeniden Silver paketi satın alır. 

3+1 Premium  paketi satın alan kullanıcıların alacağı hizmet: Danışan, 4 farklı mekan (oda) için toplu hizmet almaktadır. Danışanın tasarım süreci boyunca 20(yirmi) soru-cevap hakkı vardır. 20(yirmi) soru-cevap hakkının hepsini tek seferde veya taslak tesliminden önce ve sonra kullanmak üzere bölebilir. Paket teslimi başvurudan itibaren (09:00-18:00 saatleri arasında) 28 (yirmisekiz) iş günü içinde yapılır. İlk 10(on) iş günü içinde 2(iki) adet taslak yerleşim düzeni/planı, hazır mobilya/aksesuar/dekorasyon elemanları ve malzeme önerilerinin ara teslimi yapılır. 21(yirmibir) iş günü sonunda 1(bir) adet final yerleşim düzeni/planı, moodboard, hazır mobilya/aksesuar/dekorasyon elemanları ve malzeme önerilerinin teslimi yapılır. 

Danışan, 28(yirmisekiz) işi günü süren paket çalışmasından sonraki 10(on) iş günü içinde tasarlayolla.com paneli üzerinden yanıt vermiyorsa mevcut satın aldığı paketin geçerlilik süresi sona erer. 28(yirmisekiz) iş günü son erdikten sonraki 10(on) iş günü geçtiği halde tekrar çalışmak isterse yeniden 3+1 Premium paketi satın alır. 

Platinum paketi satın alan kullanıcıların alacağı hizmet: Danışanın tasarım süreci boyunca 20(yirmi) soru-cevap hakkı vardır. 20(yirmi) soru-cevap hakkının hepsini tek seferde veya taslak tesliminden önce ve sonra kullanmak üzere bölebilir. Paket teslimi başvurudan itibaren (09:00-18:00 saatleri arasında) 16(onaltı) iş günü içinde yapılır. İlk 7(yedi) iş günü içinde 3(üç) adet taslak yerleşim düzeni/planı, hazır mobilya/aksesuar/dekorasyon elemanları ve malzeme önerilerinin ara teslimi yapılır. 14(ondört) iş günü sonunda 1(bir) adet final yerleşim düzeni/planı, 3D Model, moodboard, hazır mobilya/aksesuar/dekorasyon elemanları ve malzeme önerilerinin teslimi yapılır. Her paket tek oda için geçerlidir.

Danışan, 16(onaltı) işi günü süren paket çalışmasından sonraki 8(sekiz) iş günü içinde tasarlayolla.com paneli üzerinden yanıt vermiyorsa mevcut satın aldığı paketin geçerlilik süresi sona erer. 16(onaltı) iş günü son erdikten sonraki 8(sekiz) iş günü geçtiği halde tekrar çalışmak isterse yeniden Platinum paketi satın alır. 

3.8 Websitesi, önerilen ürünleri, renklerini ve materyallerini www.tasarlayolla.com sitesinde en doğru şekilde göstermek için her türlü çabayı göstermiş olsa da, teklif içeriğinde belirtilen ürünlerin veya hizmetin Kullanıcı tarafından görüntülenecek renkleri kullanıcının bilgisayar ekranına bağlı olacaktır ve bu durum Websitesi tarafından teklifin doğru bir tasviri olarak garanti edilmeyecektir. Websitesi, Kullanıcı tarafından sağlanacak fotoğraflar ve belirtilecek alana göre tasarlanacak hizmet veya ürünlerin Kullanıcı’ya ait alana uygunluğu hususunda herhangi bir beyan, garanti veya taahhütte bulunmamaktadır.

3.9 Websitesi, hazırlanan tasarım önerileri(teklif) sonucunda Kullanıcı tarafından 3. Şahıslardan satın alınacak veya sipariş edilecek ürünler ile ilgili olarak herhangi bir garanti vermemektedir. Websitesi tarafından kullanıcıya sunulan tasarım önerileri(teklif)ne istinaden Kullanıcı, 3. Şahıslardan satın alacağı veya sipariş edeceği ürünler ile ilgili olarak imalat hatası kaynaklı doğabilecek zararların www.tasarlayolla.com tarafından karşılanmasına yönelik hiçbir talepte bulunamayacaktır ve hak ileri süremeyecektir. Websitesi, Kullanıcıya teslim ettiği tasarım önerileri (teklif) üzerine Kullanıcı tarafından 3. Şahıslardan alınacak ürün ve hizmetlerin doğruluğu, kalitesi, güvenliği veya bu ürün ve/veya hizmetlerin yasal olup olmadığı hususunda herhangi bir beyan, garanti veya taahhütte bulunmamaktadır.

3.10 Websitesi, üyelere tasarım materyalleri satın almalarında yardımcı olmak için tüm perakende ürün bağlantılarının güncel olmasını sağlamaya çalışsa da, www.tasarlayolla.com önerilen mobilyaların, aksesuarların veya tasarım önerilerinin Kullanıcı tarafından satın alınmaları için belirli bir süre garantisi vermemektedir. Websitesi, fiyatların tasarım hizmeti tavsiyesinin bir parçası olarak sunulması halinde, fiyatın en düşük fiyat olduğunu veya Kullanıcı’nın sipariş verirken ürünü benzer bir fiyata bulacağını garanti etmemektedir.


4. TARAFLARIN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ

4.1. Kullanıcı, www.tasarlayolla.com internet sitesine üye olurken verdiği kişisel ve diğer sair bilgilerin kanunlar önünde doğru olduğunu, Websitesi’nın bu bilgilerin gerçeğe aykırılığı nedeniyle uğrayacağı tüm zararları aynen ve derhal tazmin edeceğini beyan ve taahhüt eder.

4.2. Kullanıcı tarafından gerekli kimlik bilgilerinin siteye girilmesi ve yine kullanıcı tarafından verilen e-posta adresine gönderilecek e-postanın teyit edilmesi ile üyelik kayıt işlemi tamamlanır. Üyelik kayıt işlemini tamamlayan herkes Kullanıcı olarak nitelendirilir. İşbu sözleşme yeni kullanıcılar için üyelik kayıt işleminin tamamlanması ile yürürlüğe girecektir.

4.3. Kullanıcı, Websitesi tarafından kendisine verilmiş olan şifreyi başka kişi ya da kuruluşlara veremez, üyenin söz konusu şifreyi kullanma hakkı bizzat kendisine aittir. Bu sebeple doğabilecek tüm sorumluluk ile üçüncü kişiler veya yetkili merciler tarafından Websitesi’ne karşı ileri sürülebilecek tüm iddia ve taleplere karşı, Websitesi’nin söz konusu izinsiz kullanımdan kaynaklanan her türlü tazminat ve sair talep hakkı saklıdır.

4.4. Kullanıcı, www.tasarlayolla.com internet sitesini kullanırken yasal mevzuat hükümlerine riayet etmeyi ve bunları ihlal etmemeyi baştan kabul ve taahhüt eder. Aksi takdirde, doğacak tüm hukuki ve cezai yükümlülükler tamamen ve münhasıran üyeyi bağlayacaktır.

4.5. Kullanıcı, www.tasarlayolla.com internet sitesini hiçbir şekilde kamu düzenini bozucu, genel ahlaka aykırı, başkalarını rahatsız ve taciz edici şekilde, yasalara aykırı bir amaç için, başkalarının fikri ve telif haklarına tecavüz edecek şekilde kullanamaz. Ayrıca, kullanıcı başkalarının hizmetleri kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı faaliyet (spam, virus, truva atı, vb.) ve işlemlerde bulunamaz. Aksi halde oluşacak zarardan tamamen kendisi sorumludur ve bu durumda ‘Site’ yetkilileri, bu tür hesapları askıya alabilir, sona erdirebilir, yasal süreç başlatma hakkını saklı tutar. Bu sebeple yargı mercilerinden etkinlik veya kullanıcı hesapları ile ilgili bilgi talepleri gelirse paylaşma hakkını saklı tutar.

4.6. www.tasarlayolla.com çalışma saatleri haftaiçi Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma günleri saat 09:00 ile 18:00 arasındadır. Kullanıcı, bu saatler arasında kendisine websitesi tarafından dönüş yapılabileceğini kabul etmiş sayılır. 

4.7. www.tasarlayolla.com internet sitesinde kullanıcılar tarafından beyan edilen, yazılan, kullanılan fikir ve düşünceler, tamamen üyelerin kendi kişisel görüşleridir ve görüş sahibini bağlar. Bu görüş ve düşüncelerin Websitesi ile hiçbir ilgi ve bağlantısı yoktur. Websitesi’nin üyenin beyan edeceği fikir ve görüşler nedeniyle üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan ve üçüncü kişilerin beyan edeceği fikir ve görüşler nedeniyle üyenin uğrayabileceği zararlardan dolayı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

4.8. Websitesi, üye verilerinin yetkisiz kişilerce okunmasından ve üye yazılım ve verilerine gelebilecek zararlardan dolayı sorumlu olmayacaktır. Kullanıcı, www.tasarlayolla.com internet sitesinin kullanılmasından dolayı uğrayabileceği herhangi bir zarar yüzünden Websitesi’nden tazminat talep etmemeyi peşinen kabul etmiştir.

4.9. Kullanıcı, diğer internet kullanıcılarının yazılımlarına ve verilerine izinsiz olarak ulaşmamayı veya bunları kullanmamayı kabul etmiştir. Aksi takdirde, bundan doğacak hukuki ve cezai sorumluluklar tamamen üyeye aittir.

4.10. Aksi açıkça belirtilmediği sürece Kullanıcı tarafından bu site içeriğinin değiştirilmesi, kopyalanması, dağıtılması, yayınlanması, iletilmesi, çoğaltılması, basılması, lisans alınması, satılması, yönlendirilmesi, bağlantı koyulması lisans sahibinin yazılı izni olmadığı müddetçe yasaktır.

4.11. Websitesi üyelerinin birbirleri veya üçüncü şahıslarla olan ilişkileri kendi sorumluluğundadır.

4.12. İşbu üyelik sözleşmesi içerisinde sayılan maddelerden bir ya da birkaçını ihlal eden üye işbu ihlal nedeniyle cezai ve hukuki olarak şahsen sorumlu olup, Websitesi’ni bu ihlallerin hukuki ve cezai sonuçlarından ari tutacaktır. Ayrıca; işbu ihlal nedeniyle, olayın hukuk alanına intikal ettirilmesi halinde, Websitesi’nin kullanıcıya karşı kullanıcı sözleşmesine uyulmamasından dolayı tazminat talebinde bulunma hakkı saklıdır.

4.13. Websitesi’nin her zaman tek taraflı olarak gerektiğinde kullanıcının üyeliğini silme, müşteriye ait dosya, belge ve bilgileri silme hakkı vardır. Kullanıcı işbu tasarrufu önceden kabul eder. Bu durumda, Websitesi’nin hiçbir sorumluluğu yoktur.

4.14. www.tasarlayolla.com internet sitesi yazılım ve tasarımı Oya Karabekir, Zeynep Karabekir ve Emre Karabekir mülkiyetinde olup, bunlara ilişkin telif hakkı ve/veya diğer fikri mülkiyet hakları ilgili kanunlarca korunmakta olup, bunlar üye tarafından izinsiz kullanılamaz, iktisap edilemez ve değiştirilemez. Bu web sitesinde adı geçen başkaca şirketler ve ürünleri sahiplerinin ticari markalarıdır ve ayrıca fikri mülkiyet hakları kapsamında korunmaktadır. Aksi belirtilmediği sürece bu sitede yer alan yazılar, grafikler, resimler, logolar, vs... gibi tüm içerik öğeleri www.tasarlayolla.com’a aittir ve kanunlarca korunmaktadır. Aksi özellikle belirtilmedikçe www.tasarlayolla.com, kullanıcılarına ne münhasıran ne de kısmi olarak hiçbir yararlanma hakkı vermemektedir. Bu sitenin tüm hakları saklıdır.

4.15. Websitesi tarafından www.tasarlayolla.com internet sitesinin iyileştirilmesi, geliştirilmesine yönelik olarak ve/veya yasal mevzuat çerçevesinde siteye erişmek için kullanılan İnternet servis sağlayıcısının adı ve Internet Protokol (IP) adresi, Siteye erişilen tarih ve saat, sitede bulunulan sırada erişilen sayfalar ve siteye doğrudan bağlanılmasını sağlayan Web sitesinin Internet adresi gibi birtakım bilgiler toplanabilir.

4.16. Websitesi, site üzerinden kullanıcıların ilettiği kişisel bilgileri 3.kişilere açıklamayacaktır. Bu kişisel bilgiler; kişi adı-soyadı, adresi, telefon numarası, cep telefonu, e-posta adresi gibi Kullanıcı’yı tanımlamaya yönelik her türlü diğer bilgiyi içermekte olup, Websitesi, üyenin kişisel bilgilerini yasal bir zorunluluk olarak istendiğinde veya (a) yasal gereklere uygun hareket etmek veya Websitesi’ne tebliğ edilen yasal işlemlere uymak; (b) www.tasarlayolla.com web sitesinin haklarını ve mülkiyetini korumak ve savunmak için gerekli olduğuna iyi niyetle kanaat getirdiği hallerde açıklayabilir.

4.17. www.tasarlayolla.com internet sitesi içerisinden üçüncü şahıslara ait internet sitelerine bağlantılar yerleştirebilir. Bu üçüncü şahıs sitelerine bağlandığınızda, ilgili sitenin kullanım koşullarına tabi sayılırsınız. www.tasarlayolla.com, bu sitelerde yayımlanan içerikten veya gizlilik koşullarından ve bu sitelerin kullanımından dolayı oluşabilecek doğrudan ve/veya dolaylı hiçbir zarardan hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Ayrıca www.tasarlayolla.com üçüncü şahıs sitelerinde yer alan kişi ve kuruluşların edimlerini ve güvenilirliklerini taahhüt etmez. www.tasarlayolla.com’un bu sitelere bağlantı vermesi www.tasarlayolla.com’un üçüncü şahıs siteleri adına hareket ettiği onları temsil ettiği, onların iş ortağı olduğu veya onlara herhangi bir konuda yetki verdiği ya da bunlar nam ve hesabına hareket ettiği anlamına gelmez. Bu nedenle, www.tasarlayolla.com anılan kişi/kişiler/kurumların eylem ve işlemlerinden sorumlu değildir. www.tasarlayolla.com tarafından doğrudan doğruya verilmeyen hiç bir taahhüt www.tasarlayolla.com için bağlayıcı değildir.

4.18. Kullanıcı, sadece tanıtım, reklam, kampanya, promosyon, duyuru vb. pazarlama faaliyetleri kapsamında kullanılması ile sınırlı olmak üzere, Site’nin sahibi olan firmanın kendisine (kullanıcıya) ait iletişim, portföy durumu ve demografik bilgilerini iştirakleri ya da bağlı bulunduğu grup şirketleri ile paylaşmasına muvafakat ettiğini kabul ve beyan eder. Bu kişisel bilgiler firma bünyesinde müşteri profili belirlemek, müşteri profiline uygun promosyon ve kampanyalar sunmak ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanılabilecektir.

4.19. www.tasarlayolla.com web sitesinin virus ve benzeri amaçlı yazılımlardan arındırılmış olması için mevcut imkanlar dahilinde tedbir alınmıştır. Bunun yanında nihai güvenliğin sağlanması için kullanıcının, kendi virüs koruma sistemini tedarik etmesi ve gerekli korunmayı sağlaması gerekmektedir. Bu bağlamda üye www.tasarlayolla.com websitesi’ne girmesiyle, kendi yazılım ve işletim sistemlerinde oluşabilecek tüm hata ve bunların doğrudan yada dolaylı sonuçlarından kendisinin sorumlu olduğunu kabul etmiş sayılır.

4.20. Websitesi, sitenin içeriğini dilediği zaman değiştirme, kullanıcılara sağlanan herhangi bir hizmeti değiştirme ya da sona erdirme veya www.tasarlayolla.com websitesi’nde kayıtlı kullanıcı bilgi ve verilerini silme hakkını saklı tutar.

4.21. Bir mahkeme veya başka yetkili bir makam tarafından işbu sözleşmenin herhangi bir hükmünün tamamen veya kısmen geçersiz veya yürütülemez olduğuna karar verilirse, bu sözleşmenin diğer hükümlerinin ve söz konusu hükmün geri kalanının geçerliliği etkilenmeyecektir.

4.22. Websitesi, kullanıcı sözleşmesinin koşullarını hiçbir şekil ve surette ön ihbara ve/veya ihtara gerek kalmaksızın her zaman değiştirebilir, güncelleyebilir veya iptal edebilir. Değiştirilen, güncellenen ya da yürürlükten kaldırılan her hüküm, yayın tarihinde tüm üyeler bakımından hüküm ifade edecektir.

4.23. Taraflar, işbu sözleşme ile ilgili işlemler için çıkabilecek her türlü uyuşmazlıklarda www.tasarlayolla.com’a ait defter, kayıt ve belgeleri ile bilgisayar kayıtları ve faks kayıtlarını tek ve gerçek münhasır delil olarak, 6100 Sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu madde 193’e uygun şekilde esas alınacağını ve söz konusu kayıtların kesin ve münhasır bir delil teşkil ettiği hususunu kabul ve beyan eder.

4.24. Websitesi, iş bu kullanıcı sözleşmesi uyarınca, üyelerinin kendisinde kayıtlı elektronik posta adreslerine bilgilendirme mailleri ve cep telefonlarına bilgilendirme SMS’leri gönderme yetkisine sahip olmakla beraber, Kullanıcı işbu kullanıcı sözleşmesini onaylamasıyla beraber bilgilendirme maillerinin elektronik posta adresine ve bilgilendirme SMS’lerinin cep telefonuna gönderilmesini kabul etmiş sayılacaktır. Kullanıcı, üye olurken belirttiği adresin geçerli tebligat adresi olduğunu, değişmesi durumunda 5 (beş) gün içinde yazılı olarak diğer tarafa bildireceğini, aksi halde bu adrese yapılacak tebligatların geçerli sayılacağını kabul eder. Yine www.tasarlayolla.com’un kullanıcının kayıtlı elektronik posta adresini kullanarak yapacağı her türlü bildirimin elektronik postanın www.tasarlayolla.com tarafından yollanmasından 1 (bir) gün sonra kullanıcıya ulaştığı kabul edilecektir.

4.25. Kullanıcı, www.tasarlayolla.com sitesine üye olurken sadece bildirdiği e-posta adresi üzerinden kendisi ile yazılı olarak iletişim kurulacağını ve proje çalışmalarının gerçekleştirileceğini, telefon, whatsapp ve muadili uygulamalar üzerinden proje çalışması yapılmayacağını peşinen kabul etmiştir.

4.26. Kullanıcı, www.tasarlayolla.com üzerinden yapılan yazışmalarda işbu sözleşme kapsamında websitesine makul süre (5 (beş) iş günü) içerisinde cevap vermemesi veya cevap vermesi gereken süreyi belirli bir zaman diliminde aşması durumunda iş gecikmesine sebep olduğu takdirde, proje teslim tarihinin de websitesi tarafından gecikme süresi kadar uzatılacağını peşinen kabul etmiştir.

4.27 Kullanıcı, satın aldığı paketin tasarlanması aşamasında gereken görsel dökümanları mesafeli satış sözleşmenin imzalanması tarihinden itibaren makul süre (5 (beş) iş günü) içerisinde websitesine iletmesi gerektiğini aksi halde mesafeli satış sözleşmesinin www.tasarlayolla.com tarafından tek taraflı olarak feshedilebileceğini ve kullanıcı tarafından yapılmış bir ödeme var ise bedelin tarafına iade edilebileceğini peşinen kabul etmiştir.

4.28. Taraflardan herhangi biri, işbu sözleşme kapsamında üstlendiği herhangi bir yükümlülüğün, mücbir sebepler nedeniyle yerine getirilmemesi veya gecikmesinden dolayı diğer tarafa karşı sorumlu olmayacaktır. Mücbir sebep, tarafların kontrolü dışında kalan öngörülemeyen ve önlenemeyen herhangi bir olaydır. Aşağıda belirtilenler ile sınırlı kalmamak kaydıyla, halk ayaklanması, savaş, hükümet tehditleri ve idari kararlar, ambargo, hükümetin veya bir kurumunun uygulaması, internet hızı ve kesintileri, doğal afet, fırtına, yangınlar, kaza, sabotaj, patlama, terörist saldırı, malzeme veya sarf malzemesi darlığı, grev ve lokavt mücbir sebep sayılır. Bu sürede Taraflar’ın işbu Sözleşme’den doğan hak ve yükümlülükleri askıya alınır.

4.29. Websitesi’nin haklarından herhangi birisini kullanmaması veya geç kullanması, bu haktan feragat ettiği anlamına gelmeyecektir.

4.30. Bu sözleşmedeki hiçbir unsur taraflar arasında herhangi bir temsilcilik, acente, ortaklık veya başka türlü bir ortak girişim (joint venture vs.) ilişkisi olarak yorumlanmayacaktır.


5. SÖZLEŞMENİN FESHİ

İşbu sözleşme kullanıcının üyeliğini iptal etmesi veya Websitesi tarafından üyeliğinin iptal edilmesine kadar yürürlükte kalacaktır. Websitesi, üyenin kullanıcı sözleşmesinin herhangi bir hükmünü ihlal etmesi durumunda kullanıcının üyeliğini iptal ederek sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilecektir.


6. UYGULANACAK HUKUK VE İHTİLAFLARIN HALLİ

Varlığı ve geçerliği dahil Bu Sözleşme’nin yorumunda, icrasında ve işbu Sözleşme sebebiyle/kaynaklı ortaya çıkacak olan tüm ihtilaf ve uyuşmazlıklarda İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri münhasıran yetkili olup, Sözleşme’de hüküm bulunmayan durumlarda Türk Ticaret Kanunu, Borçlar Kanunu ve sair Türkiye Cumhuriyeti Mevzuatı hükümleri uygulanır.


7. YÜRÜRLÜK

Kullanıcının, üyelik kaydı yapması Kullanıcının kullanıcı sözleşmesinde yer alan tüm maddeleri okuduğu ve kullanıcı sözleşmesinde yer alan maddeleri kabul ettiği anlamına gelir. İşbu Sözleşme kullanıcının üye olması anında akdedilmiş ve karşılıklı olarak yürürlüğe girmiştir.


Lütfen mesajınızı bırakın