Salon Projesi

Manisa

Manisa'dan Sevgi Hanım ve Serdar Bey, mevcut mobilyalarını yenilemek ve salonlarında yeni bir yerleşim düzeni sağlamak için bize başvurdular.
Biz de mobilyalarının döşemelik kumaşlarını değiştirip yemek masasını yeniden boyatmayı önerdik. Boş duvara taş kaplama, kitaplık, TV ünitesi ve şömine tasarlayıp salonda yeni bir yerleşim düzeni hazırladık. Heyecanla uygulamayı bekliyoruz.


Salon Projesi

Esenyurt, İstanbul
Klasik tarzda mobilya zevkine sahip olan müşterimiz için salon yerleşimi ve mobilya tasarımı projesi hazırladık. 

Oturma Odası Projesi

ABD, Nebraska

ABD’den sevgili Özge G. Öz Hanım yeni evinin salonu için alacağı mobilya, aydınlatma ve aksesuar konusunda bize danıştı. Özge Hanım oturma odasının hem günlük kullanıma uygun hem de şık olmasını arzu ediyordu. ABD’nin online mobilya firmalarından Wayfair.com, nfm.com ve allmodern.com’ın yüzlerce ürününün arasından seçimlerimizi yaptık. Oturma odasını TV’li ve TV’siz olarak esnek bir yerleşimle düzenledik.

Kız Çocuk Odası Projesi

İstanbul

Sevgili Gülay A. Gedik bize altı yaşındaki kızı Leyla için düzenli, kullanışlı ve renkli bir oda istediğini söylerek danıştı. Biz de Leyla’nın keyifle vakit geçireceği odasını yeniden tasarladık. Silver Paket kapsamında hazırladığımız çalışmalardan bazılarını ve Leyla’nın odasının eski halini fotoğrafları kaydırarak inceleyebilirsiniz.

İznik'te Salon Projesi (3D)

İznik, Bursa

Daha önce mimari tasarım projesini yaptığımız İznik Gölü'ne bakan bu villanın salonunun dekorasyon projesini de tamamladık. Villanın sahipleri bu projenin hazırlanmasını da bize emanet ettiler. 

Yalın hatlı mobilyalar kullanıp ahşap duvar kaplaması ile mekana şık ve sıcak bir hava kazandırdık.

Koyu ahşap duvar kaplaması için, mermer ve ahşap yer döşemesi olarak iki renk denemesi, eskitilmiş açık renk duvar kaplaması için de mermer yer kaplaması örnekleri yaptık. 

İznik'te Salon Projesi (2D)

İznik, Bursa

Daha önce mimari tasarım projesini yaptığımız İznik Gölü'ne bakan bu villanın salonunun dekorasyon projesini de tamamladık. Villanın sahipleri bu projenin hazırlanmasını da bize emanet ettiler. 

Yalın hatlı mobilyalar kullanıp ahşap duvar kaplaması ile mekana şık ve sıcak bir hava kazandırdık.

Koyu ahşap duvar kaplaması için, mermer ve ahşap yer döşemesi olarak iki renk denemesi, eskitilmiş açık renk duvar kaplaması için de mermer yer kaplaması örnekleri yaptık. 

Caddebostan'da Salon İç Mekan Projesi (3D)

Caddebostan, İstanbul

Danışanımız Caddebostan'daki evinin salonunun ölçülerini, fotoğraflarını ve mekanı ile ilgili hayalleriyle isteklerini bize yazdı. Biz de onun hayalleri ve istekleri doğrultusunda endüstriyel tarzda iç mekan tasarımını hazırladık. Danışmanlık hizmetimizle ilgili 3D görsellerini kaydırarak inceleyebilirsiniz.

Caddebostan'da Salon İç Mekan Projesi (2D)

Caddebostan, İstanbul

Danışanımız Caddebostan'daki evinin salonunun ölçülerini, fotoğraflarını ve mekanı ile ilgili hayalleriyle isteklerini bize yazdı. Biz de onun hayalleri ve istekleri doğrultusunda endüstriyel tarzda iç mekan tasarımını hazırladık. Danışmanlık hizmetimizle ilgili plan, kesit ve moodboard görsellerikaydırarak inceleyebilirsiniz.

Paris'te Stüdyo Daire

Paris 5.Bölge Gobelins

Ev sahibi, yeni aldığı stüdyo dairesinin plan düzeninden memnun kalmadığı için bize başvurdu. Bu mekan, bir stüdyo dairesi olmasına rağmen, giriş, mutfak, yatak odası ve salon olarak bölümlere ayrılmıştı. Girişi ve yanındaki vestiyeri kaldırıp salonu ferah bir mekan haline getirdik. Işık almayan mutfağı yarı açık bir mutfak olarak düzenleyerek salon pencerelerinden yararlanmasını sağladık. Yatak odasına da bir giyinme alanı kazandırdık.

Salona oturma, yemek ve çalışma bölümlerini dahil ederek mekanın tasarımını tamamladık.

TasarlaYolla ile iç mekan tasarımı yaparken mesafeleri bir tıkla aşıp Paris’e kadar ulaştık.

Ataşehir'de Bir Ofis Projesi

Ataşehir, İstanbul

Ataşehir’de Bir Ofis

Özgür Bey, ofisinde pencere cephesinin tam ortasında yer alan kolondan çok rahatsız oluyordu. TasarlaYolla Ekibi’ne “Ben bu kolondan nasıl kurtulurum” diye başvurdu. Biz de kolonun görsel etkisini azaltmak istedik. Bu amaçla pastel tonlarında perde ile uyumlu kumaş dokulu duvar kağıdı ile kolonu kaplayarak mekanın bir parçası haline getirdik.

Ofis mobilyalarının ve aydınlatma elemanlarının seçimi ve yerleşimi ile kolonu mekanın bir elemanı haline getirdik ve kolon bir sorun olmaktan çıktı.

Neşe Hanım'ın Mutfak ve Oturma Odası

İngiltere, SHEFFIELD

Neşe eşinin işinden dolayı İngiltere’ye yerleşti. Orada bir bebekleri oldu ve tipik bir İngiliz evi satın aldılar. Yeni evlerinin en problemli mekanı arka bahçeye açılan bir mutfak ve oturma bölümüydü.

İstanbul’un güneşli havasını ve geniş, ferah evlerini özlemişlerdi. Şimdiki evlerinin iç açıcı, eğlenceli, mutluluk dolu bir mekan olması için bize danıştılar. Projede mutfaktaki oturma odası hem küçük kızlarına hem de yetişkinlere uygun olarak tasarlandı. Annesi mutfak işlerini yaparken kızları da duvarları kirletmeden ona özel tasarlanmış kara tahta boyası ile boyalı duvarda resim yaparak, oyun oynayarak vakit geçirebilecekti.

Tasarım sürecinde projede kullanılan mobilya, aydınlatma elemanı, aksesuar ve malzeme seçimi de İngiltere’deki markalar arasından seçilip tavsiye edildi.

Nazlı Hanım'ın Salonu

İstanbul

Nazlı ve eşi nikah öncesi mobilyalarını salona yerleştirirken bir de ne görsünler ! Masa ve kanepe salona göre fazla büyük olmasın mı ? 

Tabii ki hemen bizi aradılar. 27 m² olan salona mobilyaları en uygun şekilde yerleştirmek için altı eskiz yaptık ve şu sonuca vardık:

Bizim için hiçbir plan kötü değildir, önemli olan nasıl yerleştirildiğidir.

Lütfen mesajınızı bırakın